Majowy newsletter EIP-AGRI

W majowym numerze biuletynu można znaleźć między innymi następujące informacje:

  • Wartość dodana dla rolnictwa i przyrody – doświadczenia Grupy Operacyjnej z Niemiec w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska, które mogą przynieść większą wartość dodaną i potencjał rozwojowy dla regionu.
  • Precyzyjne podejście do przewidywania wzrostu bulw ziemniaków -szkocka Grupa Operacyjna wykorzystująca technologię precyzyjną do optymalizacji wartości upraw sadzeniaków ziemniaka. “Tuberzone to model upraw, który działa w chmurze. Wykorzystuje zdjęcia satelitarne i drony, globalne rekordy pogody w skali pola na całym świecie, aby przewidzieć wydajność“. Technologia ta pomaga rolnikom w podejmowaniu decyzji, kiedy zatrzymać wzrost bulw, aby zmaksymalizować wydajność, jakość i wartość ziemniaków z sadzeniaków Gemson.
  • Zdrowie gleb: korzystny wpływ zdrowych gleb na produkcję żywności, dobro człowieka, środowisko naturalne i klimat  – nowy pakiet wyników badań EU – CORDIS przedstawia projekty z zakresu badań gleby, które niedawno zakończyły się lub wkrótce się zakończą, a także prezentuje dwa nowe projekty, które mogą wnieść cenny wkład w nadchodzących latach.
  • Obserwatorium Gleby UE (EUSO) – nowa platforma, która ma na celu wspieranie kształtowania polityki poprzez dostarczanie wiedzy o glebie i przepływów danych niezbędnych do ochrony gleby, wspieranie badań i innowacji UE na glebach oraz podnoszenie świadomości społecznej na temat wartości gleb.
  • Obywatele kształtują przyszłość UE – Od 19 kwietnia br., za pośrednictwem nowej wielojęzycznej platformy cyfrowej, obywatele z całej Europy mają możliwość przedstawienia swoich poglądów na każdy temat, który uznają za ważny dla przyszłości UE.
  • Konkurs dla europejskich startupów – HRIVE Europe Challenge to konkurs mający na celu uznanie i promocję kluczowych startupów w sektorze rolno-spożywczym. Startupy mogą zaproponować rozwiązania problemów europejskiego przemysłu rolno-spożywczego – wyzwanie jest ściśle powiązane z Europejskim Zielonym Ładem. Zwycięzcy przedstawią swoje rozwiązania przed publicznością złożoną z liderów rolniczych, inwestorów i przedsiębiorców.
  • Inicjatywa CrowdFarming –  strona internetowa, na której można kupować produkty bezpośrednio od europejskich rolników. Projekt ten ma na celu zapewnienie rolnikom większych dochodów, zmniejszenie wpływu na środowisko i wyeliminowanie odpadów w łańcuchu dostaw.
  • Europejskie Dni Badań Naukowych i Innowacji – to coroczne wydarzenie Komisji Europejskiej w dziedzinie badań naukowych i innowacji, które skupia decydentów politycznych, naukowców, przedsiębiorców i opinię publiczną w celu debaty i kształtowania przyszłości badań naukowych i innowacji w Europie i poza nią. Wydarzenie odbędzie się online w dniach 23 i 24 czerwca 2021 roku. W tym roku rozpoczyna się program “Horyzont Europa”, unijny program badań naukowych i innowacji na lata 2021–2027.

Newsletter w oryginalnej wersji językowej: https://mailchi.mp/eip-agri/newsletter-on-agriculture-innovation-edition-93-mai2021

Tłumaczenie przy pomocy narzędzia google translate: http://translate.google.com/translate?hl=auto&langpair=auto|pl&u=https%3A%2F%2Fus7.campaign-archive.com%2F%3Fu%3Dc40406f3cb81288b4051d5632%26id%3D2dc3dcedc5

 

 

Skip to content